Menu Close

O AUTORACH

dr n. med. Richard Baxter

stomatolog

Dr Richard Baxter jest dyplomowanym stomatologiem dziecięcym oraz chirurgiem laserowym. Razem z żoną Tarą oraz córeczkami bliźniaczkami Hannah i Noelle mieszkają w Birmingham w stanie Alabama. Jest założycielem i właścicielem Shelby Pediatric Dentistry oraz Alabama Tongue-Tie Center, w których wykorzystuje technologię lasera CO2 do przeprowadzania zabiegów uwalniania ograniczeń jamy ustnej, powodujących oraz trudności z karmieniem, mową, snem i jedzeniem oraz problemy stomatologiczne. Sam miał problemy z uwiązanym językiem, a także jego córeczki były leczone pod kątem uwiązania języka i uwiązania wargi po urodzeniu, więc jest to dla niego bardzo osobista dziedzina. W wolnym czasie uwielbia spędzać czas z rodziną, czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu. Dr Baxter uczestniczy także w wielu zagranicznych stomatologicznych podróżach misyjnych a obecnie pracuje w kilku projektach związanych z uwiązaniem języka, zarówno naukowo-badawczych jak i edukacyjnych.

Megan Musso

asystentka medyczna,
logopeda kliniczny

Megan Musso jest dyplomowanym i certyfikowanym logopedą klinicznym oraz założycielką i właścicielką Magnolia Pediatric Therapy in Lake Charles w stanie Louisiana. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Stanowym w Louisianie (Louisiana State University) i od tego czasu realizuje swoją pasję w temacie żywienia dzieci i wczesnej interwencji. Doświadczenie Megan w pracy w środowisku pediatrycznym obejmuje leczenie zaburzeń odżywiania u niemowląt i dzieci z uwiązanymi tkankami jamy ustnej, niemowląt wymagających stałej opieki medycznej, młodzieży ze specjalnymi potrzebami a także prawidłowo rozwijających się dzieci zmagajacymi się z awersją pokarmową lub wybiórczością pokarmową. W wolnym czasie Megan lubi wypić dobrą kawę, podróżuje z mężem a także jest trenerem lekkoatletyki w liceum Barbe.

Lauren Hughes

logopeda kliniczny

Lauren Hughes jest certyfikowanym logopedą klinicznym i właścicielką Expressions Pediatric Therapy w Birmingham w stanie Alabama. Uzyskała dyplom magistra na University of Southern Mississippi i realizowała szkolenia aby pogłębiać wiedzę na temat żywienia, motoryki jamy ustnej, mowy i zaburzeń językowych, aby zapewnić najlepszą jakość usług dla swoich klientów. Lauren lubi czytać, spędzać czas z przyjaciółmi, oglądać dobre filmy i podróżować do nowych miejsc.

Lisa Lahey

pielęgniarka,
Międzynarodowy Dyplomowany Konsultant Laktacyjny IBCLC
certyfikowany ustno-twarzowy terapeuta miofunkcjonalny

Lisa pracuje w zakresie ochrony zdrowia matki i dziecka jako dyplomowana pielęgniarka i konsultant laktacyjny od 22 lat, najpierw na szpitalnym oddziale położniczym, poporodowym, oddziale neonatologii i intensywnej terapii noworodka oraz oddziale neanotologicznym. Jako konsultant IBCLC od 19 lat szczególnie interesuje ją ją uwiązane tkanki jamy ustnej oraz terapia miofunkcjonalna, dlatego ukończyła wiele kursów i szkoleń wykraczających poza program studiów pielęgniarskich aby zapewnić swoim pacjentom specjalistyczną wiedzę. Obecnie Lisa prowadzi konsultacje laktacyjne oraz zapewnia holistyczne podejście do złożonych problemów związanych z karmieniem piersią w swojej prywatnej praktyce, Advanced Breastfeeding Care. Lisa pracuje także w gabinecie ortodoncji funkcjonalnej w Indianapolis w stanie Indiana, oferując ocenę i terapię miofunkcjonalną dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wraz z innymi specjalistami w ramach  kursu IBCLC Master Class, uczy jak oceniać uwiązanie oraz jak prowadzić rehabilitację uwiązanego języka i jamy ustnej. Lubi podróżować z mężem i pięciorgiem dzieci do Parków Narodowych, aby odciąć się od świata i cieszyć przyrodą.

Paula Fabbie

higienistka stomatologiczna,
ustno-twarzowy terapeuta miofunkcjonalny

Paula Fabbie jako dyplomowana higienistka stomatologiczna, certyfikowany ustno-twarzowy terapeuta miofunkcjonalny konsultuje, uczy i publikuje artykuły na temat ustno-twarzowych zaburzeń miofunkcjonalnych (OMD) oraz ich wpływu na ogólne zdrowie i sen. Paula przedstawia sprawdzoną wizję sposobu zachowania pozycji spoczynkowej jamy ustnej połączoną z potwierdzonymi badaniami naukowymi aby wspierać swoich pacjentów w realizowaniu celów terapii miofunkcjonalnej i funkcjonalnego oddychania. Zarządza firmą Paula Fabbie LLC, w ramach której świadczy usługi specjalisty miofunkcjonalnego.

dr Marty Lovvom

chiropraktyk

Dr Marty Lovvorn jest założycielem i prowadzi Gonstead doctor of Precision Chiropractic of Alabama. Dr Lovvorn ukończył studia wyższe na Auburn University oraz zdobył tytuł Doktora Chiropraktyki na Life University. Specjalizuje się w światowej sławy technice Gonstead i koncentruje się na rozwoju dzieci, ciąży i opiece prenatalnej, leczeniu i rekonwalescencji urazów sportowych oraz leczeniu dorosłych. Jego powołaniem jest pozostawienie trwałego śladu poprzez edukację i stosowanie podstawowych zasad chiropraktyki. Dr Lovvorn mieszka z żoną i dwójką dzieci w Birmingham w stanie Alabama, gdzie spędzają swój wolny czas w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu.

Michelle Emanuel

terapeuta zajęciowy,
refleksolog z certyfikatem The American Reflexology Certification Board,
terapeuta czaszkowo-krzyżowy,
instruktor masażu niemowląt,
dyplomowany nauczyciel jogi

Michelle zajmuje się dziećmi i noworodkami jako terapeuta zajęciowy, jest refleksologiem z certyfikatem The American Reflexology Certification Board, certyfikowanym terapeutą czaszkowo-krzyżowym, certyfikowanym instruktorem masażu niemowląt oraz dyplomowanym nauczycielem jogi, specjalizującym się w opiece nad niemowlętami nieprzemieszczającymi się (nieraczkującymi). Przez 17 lat pracowała w Cincinnati Children’s Hospital Medical Center, zarówno z hospitalizowanymi pacjentami oraz na oddziale intensywnej terapii noworodków jak i w ambulatorium oraz w zakresie rozwoju. Przez ten czas Michelle opracowała metodę TummyTime!™ (TTM) aby pomóc rodzicom i ich dzieciom przezwyciężyć napotkane wyzwania i pokochać czas spędzany przez dziecko na brzuszku. Michelle szkoli, certyfikuje i jest mentorem dla specjalistów, którzy chcą uzyskać certyfikat TTM. Od kilku lat, głównym zajęciem Michelle jest prowadzenie prywatnej praktyki, w ramach której ocenia, bada i prowadzi terapię dzieci z dysfunkcją nerwu czaszkowego (ang. cranial nerve dysfunction, CND), uwiąznymi tkankami jamy ustnej (ang. tethered oral tissues, TOTs) oraz zaburzeniami rozwoju i motoryki jamy ustnej nieprzemieszczających się dzieci. Michelle dużo podróżuje, szkoli w ramach autorskiego programu nauczania, współpracuje i wykłada wspólnie z innymi specjalistami TOT, a także jest wykładowcą w Academy of Orofacial Myofunctional Therapy. Mieszka w Cincinnati razem z trójką dzieci, jej syn uczęszcza do college’u, a dwie córki uczą się w szkole średniej.