Menu Close

TŁUMACZENIE

Agnieszka Grabowiecka-Nowak

tłumacz, biofizyk

Agnieszka Grabowiecka-Nowak z wykształcenia jest biofizykiem, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez kilka lat zarządzała projektami międzynarodowymi w zagranicznej firmie. Doświadczenie językowe zdobywała przede wszystkim dwukrotnie mieszkając za granicą, w Hiszpanii i Australii, a także podczas licznych kursów językowych i podróży służbowych. Łączy pracę z pasją, jako tłumacz. Wykorzystuje dotychczasowe doświadczenie naukowe i projektowe w tłumaczeniu. Poznaje świat przez smak i lokalne jedzenie, dlatego z wielką ochotą tłumaczy także teksty kulinarne, opracowania i przepisy. Odpoczywa gotując, w wolnym czasie czyta, żegluje i podróżuje, odkrywając zakątki Polski i świata wraz z mężem i małym synkiem.

Kontakt: 
e-mail: kontakt@krotkomowiac.pl

Bogumiła Gołdynia

neurologopeda, pedagog, założycielka Bobo Mówi

Bogumiła Gołdynia jest neurologopedą i pedagogiem. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, obecnie prowadzi swój gabinet neurologopedyczny Bobo Mówi. Stworzyła autorski program grupowych zajęć ogólnorozwojowych dla niemowląt i małych dzieci. Każdego dnia z oddaniem pogłębia swoją wiedzę i poszerza współpracę z innymi specjalistami, aby jak najlepiej móc pomagać swoim pacjentom.

Gabinet logopedyczny Bobo Mówi
ul. Zbożowa 2a/6
Kraków, 30-002

bobomowi.pl

Anna Kotlińska

doktorantka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
położna,
Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna,
miofunkcjonalna terapeutka,
badaczka mleka kobiecego, popularyzatorka nauki
założycielka Kliniki Laktacyjnej

Anna Kotlińska specjalizuje się w trudnościach związanych z karmieniem piersią, zaburzeniach ssania mleka, rozpoznawaniu zaburzeń miofunkcjonalnych u noworodków i niemowlaków w tym przede wszystkim trudnościom związanym z restrykcyjnym wędzidełkiem języka. Dzięki szkoleniom z zakresu laktacji, zaburzeń ssania, rehabilitacji funkcji ssania oraz pracy zespołowej z chirurgiem, CLD/IBCLC, fizjoterapeutom/osteopatą, ortodontami, pediatrycznymi,  logopedami oraz miofunkcjonalnym terapeutami proponuje indywidualny plan opieki. Pracy zespołowej uczyła się w m.in. Izraelu, Estoni, Kanadzie, USA, Japonii czy Łotwie.  Promuje nowe podejście medycznego lidera laktacyjnego, który główne współpracuje z para mama i dzieckiem i zaprasza do współpracy innych specjalistów do konsultacji po której mama wraca do lidera medycznego. Takie podejście umożliwia ciągłość opieki nad mamą i dzieckiem, ocenę zmian i postępów laktacyjnych. Dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania rodziców a zmniejsza ryzyko „odbijania” się od dziwi specjalistów i uczucia „każdy mów co innego”. Prowadzi popularnonaukowy kanał na You Tube: Klinka Laktacyjna. Jednym z większych wyzwań w jej karierze naukowej jest projekt „Odgłosy karmienia persa w komorze bezechowej”, które zostały nominowane do nagrody Grand Video Awards w kategorii wideo popularnonaukowe w 2017 roku. Pracuje aktywnie jako popularyzator nauki w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki. Dodatkowo wspiera i udziela porad laktacyjnych w Krakowie, w Klinice Laktacyjnej. 

Kontakt:
tel.: +48 513 434 850 

Renata Janowicz

otorynolaryngolog

Renata jest lekarzem otorynolaryngologiem dziecięcym, w trakcie uzyskiwania tytułu specjalisty w tej dziedzinie. 

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Krakowie, a następnie z połączenia dwóch pasji- pediatrii i laryngologii wybrała obecną specjalizację, którą realizuje w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

W swojej codziennej praktyce niemalże codziennie spotyka małych pacjentów z krótkim wędzidełkiem języka, dlatego jest wielką entuzjastką powstałej książki.

Prywatnie jest mamą, żoną i opiekunką kota. Wolny czas lubi spędzać na łonie natury oraz z dobrą książką. 

Kontakt:
e-mail: rengawlik@gmail.com

Marta Baj-Lieder

Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta karmienia,
Terapeuta SI, terapeuta ręki

Marta jest logopedą wczesnej interwencji, terapeutą integracji sensorycznej, terapeutą karmienia, terapeutą metody SOS Approach to Feeding. Instruktorką masażu Shantala Special Care, pedagogiem oraz wykładowcą akademickim.
Jest właścicielką Centrum Terapii Logop w Gdańsku. Współtworzy Szkołę Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwo Pestka i Ogryzek. Autorka artykułów i książek dla rodziców oraz specjalistów, prowadzi szkolenia tematycznie związane z terapią karmienia.

Centrum Terapii Logop
Szkoła Terpii Karmienia
“Od Pestki Do Ogryzka”
ul. Raciborskiego 1a2
Gdańsk 80-215

Renata Ulman-Bogusławska

psycholog dziecięcy, logopeda, Terapeuta SI,
terapeuta karmienia, specjalista wczesnej interwencji,
terapeuta ręki

Renata jest psychologiem dziecięcym, logopedą, specjalistą wczesnej interwencji i Terapeutą SI. Zajmuje się terapią karmienia i terapią ręki. Prowadzi Gabinet Terapii Dziecięcej SENSUUM w Warszawie a także współtworzy Szkołę Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwo Pestka i Ogryzek. 

Gabinet Terapii Dziecięcej SENSUUM
ul. Skoroszewska 5,
Warszawa, 02-495

www.sensuum.pl
www.szkolaterapiikarmienia.pl

dr n. o zdr. Mira Rządzka

neurologopedka, mioterapeutka, specjalistka wczesnej interwencji,
terapeutka Manualnej Terapii Dysfagii, Manualnej Terapii Krtani,
międzynarodowa instruktorka Metody Butejki,
Certyfikowana Terapeutka Ortodoncji Funkcjonalnej MFS, Metody ETTHNO w podejściu Esther de Ru,
terapeutka karmienia, trenerka Shantala Special Care

Mira doktoryzowała się w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, broniąc dysertacji o efektach mioterapii zaburzeń oralnych u noworodków i niemowląt. Jest wieloletnim wykładowcą akademickim przedmiotów neurologopedycznych (UM Wrocław, UAM Poznań, UZ Zielona Góra, APS Warszawa, WSP im. J. Korczaka Warszawa). Entuzjastka anatomii i fizjologii.

Jest autorką wielu specjalistycznych publikacji dla logopedów, recenzentką licznych pozycji dotyczących wczesnych oddziaływań logopedycznych oraz pomocy logopedycznych,
autorką pozycji „Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Wczesna diagnoza i stymulacja” (najpopularniejsza książka Oficyny wydawniczej Impuls w 2019). Jej pasja to koncepcja mioterapeutycznego wspomagania rozwoju funkcji oralnych u noworodków i niemowląt. Zainicjowała w Polsce mioterapeutyczne podejście w przygotowaniu do frenulotomii, autorka projektu „Frenulotomia, wsparcie rodzica, wsparcie dziecka”,  współautorką książki „Profilaktyka i terapia dysfunkcji oddechowych u dzieci”. Współzałożycielka  Polskiego Związku Logopedów i inicjatorka  akcji społecznej logopedów „Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych” (DBDL).

Właścicielka Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej

www.logopeda.zgora.pl 

lek. Jakub Bargiel

chirurg szczękowo-twarzowy

Jakub Bargiel jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej. Ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od ukończenia studiów związany jest z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Szczękowo-twarzowej, obecnie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2019 roku zdał egzamin specjalizacyjny z najwyższym wynikiem w kraju. 
 
W swojej pracy zajmuje się problematyką m.in. urazów twarzoczaszki, nowotworów ślinianek, skóry twarzy, jamy ustnej i szyi oraz zespołowego leczenia wad gnatycznych (chirurgia ortognatyczna). Ambulatoryjnie wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej twarzy, chirurgii jamy ustnej, w tym właśnie frenotomii u noworodków i niemowląt oraz miofrenuloplastyk u starszych dzieci i dorosłych.
 
Temat krótkich wędzidełek jamy ustnej, szczególnie o noworodków i niemowląt traktuje bardzo poważnie. Współpracuje z wieloma logopedami, położnymi i doradcami laktacyjnymi w Małopolsce. Raz w tygodniu konsultuje noworodki w ramach Oddziału Klinicznego Neonatologii w Krakowie. Jego marzeniem i misją zarazem jest, aby więcej lekarzy i lekarzy dentystów umiejętnie rozpoznawało i skutecznie leczyło problemy związane z krótkimi wędzidełkami jamy ustnej.